O FIRMIE

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe „Łężyk” Zygmunt Łężyk jest firmą prywatną. Swoją działalność rozpoczęło 1 września 1991r. jako firma budowlana, w zakresie kompleksowej obsługi budownictwa.

W pierwszym okresie działalności tj. w latach 1991-1994 produkcja firmy skierowana była na roboty związane z ochroną środowiska. Zrealizowano wówczas m.in. budowę oczyszczalni ścieków w Kaszubskim Dywizjonie Okrętów Pogranicza (obecna Straż Graniczna) na terenie historycznej bazy na Westerplatte.

W kolejnych latach działalności firma „Łężyk” świadczyła usługi budowlane m.in. dla inwestorów instytucjonalnych, firm produkcyjnych i usługowych, a także dla inwestorów prywatnych. Znaczna część produkcji odbywała się na obiektach specjalistycznych, o niepowtarzalnym charakterze i o różnych stopniach trudności.

Firma dysponuje własną bazą sprzętowo-narzędziową, potrzebną do wykonania trudnych i kompleksowych zadań, co pozwala na sprawną organizację budów. Zatrudnia wykwalifikowaną kadrę kierowniczą, brygadzistów i pracowników bezpośredniej produkcji. Doświadczenie pracowników w połączeniu z zapleczem technicznym daje podstawy do tego, aby oferować usługi i produkty o najwyższej jakości i z gwarancją dobrego wykonania.

Od 1994r. firma „Łężyk” zajęła się również produkcją betonu towarowego „stawiając” własny węzeł betoniarski na terenie siedziby firmy w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Powstańców W-wy. W ciągłej eksploatacji znajduje się tam węzeł produkujący beton konstrukcyjny.

We wrześniu 2006r. rozpoczęto produkcję tzw. „chudych betonów” mieszalnią betonu w Pruszczu Gdański przy ulicy Kupieckiej, w odległości ok. 700m od węzła „Rusocin” Autostrady A1. Nowa maszyna to komplet urządzeń typu ORU ROME CZSV z 2003roku o wydajności 150m3/godzinę.

W trakcie rozruchu jest obecnie trzeci węzeł betoniarski – „mobilny” – w pełni automatyczny.
Duże zapotrzebowanie na mieszkania i budownictwo jednorodzinne zdecydowało o rozpoczęciu przez firmę „Łężyk” działalności deweloperskiej.